Jak zostać gwiazdą disco polo?

Któż z nas nie zna takich hitów jak „Jesteś szalona” czy „Ona tańczy dla mnie”. Te przeboje śpiewane przez całą Polskę przyniosły ich twórcom spore dochody oraz sławę. Disco polo to taki gatunek muzyki w którym zaistnieć może każdy. Oto kilka prostych porad jak zostać gwiazdą disco polo.

Na samym początku należy napisać chwytliwy tekst piosenki, np. o miłości, zabawie czy dyskotece. Najlepiej, aby posiadał dwie zwrotki i refren, który każdy zapamięta.
Gdy już mamy gotowy tekst należy zabrać się za skomponowanie muzyki. Pomóc nam w tym mogą specjalne programy komputerowe albo zaprzyjaźniony didżej. Gdy piosenka jest już gotowa należy wymyślić oryginalną nazwę zespołu lub ksywę, gdy promujesz się solo. Nazwa ma być niepowtarzalna, aby każdy ją zapamiętał. Nie przesadzaj z jej długością, najlepiej by był to jeden wyraz (może pochodzić z języka angielskiego).

By stać się gwiazdą disco polo trzeba mieć pomysł na siebie. Szara myszka w show biznesie nie da sobie rady. Trzeba zacząć koncertować, reklamować się na mniejszych i większych dyskotekach. Mieć własny, niepowtarzalny styl i charyzmę. Można również wysyłać swoje piosenki disco jako demo do wytwórni płytowych i programów telewizyjnych dla debiutantów sceny disco polo. Jeśli czymś się wyróżniasz na tle innych na pewno po jakimś czasie ktoś Cię zauważy.